Entertainment

Resident Evil. Початок – рецензия на фильм Обитель зла: Добро пожаловать в Раккун-СитиІноді, в розрізі становлення багатьох Всесвітів масової культури, є сюжети, в яких, здається було сказано все можливе і неможливе. Проте, як парадокс, в світлі їх популярності, культового статусу, можна написати «ще одну» главу. Саме цим, мабуть, і керувались творці нової частини Resident Evil, знявши пріквел серії фільмів «Оселя зла» за мотивами однойменної серії комп’ютерних ігор – «Оселя Зла: Вітаємо в Раккун Сіті» (Resident Evil: Welcome to Raccoon City) режисера Йоганнеса Робертса.


Отже, 1998 рік. В покинуте корпорацією Umbrella місто Raccoon City  повретається молода жінка Клер Редфілд –повертається до не найкращого свого минулого. Їде саме в той час, коли в місті розпочинається розвиток цілого ряду драматичних подій, – і саме для того, щоб знайти відповіді на питання свого минулого. Її історія переплітається з історіями співробітників поліцейського відділу, жахливими картинами «інциденту», змовою, а також минулим.


Можна сказати, що стрічка дійсно вражає. Вражає атмосферою, атмосферою, саме часу, що зупинився – навіть в 90-х, місто, здалось застрягло в 70-х – так, творці дійсно постарались в кращому значенні. Просто чудова атмосфера, з рівномірним балансом саспенса і натуралізма зомбіапокаліпсиса, чудовий музичний супровід, відчуття чек-поїнтів, яка притаманна комп’ютерним іграм, відчуття «всевладдя» корпорації– все це дійсно «не відпускає» глядача від першої до останньої хвилини, і ближчий по духу до першої стрічки серії фільмів. Так само вправно припасовані елементи сценарію – проте, який, разом з тим, не дає відповіді на багато питань, без «містків» (крім дійових осіб) до стрічки 2002 року, а також деякі суперечності повествування – як ось щеплені представники поліції теж можуть стати зомбі-сновидами. Так, мабуть, відсутність конкретики робить акцент на суцільній атмосфері панування зла, уособленням якого стала діяльність корпорації – і в даному випадку, можна записати даний момент як на ідейний задум.


Гра акторів. Творці стрічки створили ряд колоритних образів, як наприклад образ Клер Редфілд у виконанні акторки Каї Скоделаріо – амбітної молодої жінки, що приїхала в епіцентр подій. Також ми зустрінемось зі «сходження» «офіцера Вескера» (дивіться сцену після перших титрів) – проте зараз він молодий-зелений оперативник поліційного департаменту Раккун Сіті. Цікаво також згадати, що епізодична роль спотвореної вірусом дівчини Лізи Тревор дісталась українській акробатціі танцівниці Марині Мазепі – драматичний образ жертви корпорації. Плюсом можна назвати той факт, що автори не виводять окремий персонаж на перший план – таким чином, історія здається куди динамічнішою.


Як, «не-гравець» не буду співставляти фільм з сюжетами ігор, також можна зробити «зауваження» щодо зв’язку наприклад зі стрічкою 2002 року. Проте в контексті атмосфери, творчої і технічної роботи, акторської гри – «Оселя Зла: Вітаємо в Раккун Сіті» заслуговує на найкращі відгуки в площині жанру стрічки жахів і фантастики – в цілому.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close